Spędzaj jesień w Chorwacji! - KokoStay

Reset hasła

Your search results
06/11/2023

Spędzaj jesień w Chorwacji!

Dzisiaj kilka słów o tym, dlaczego jesień w Chorwacji jest świetną opcją na odpoczynek!

Choć wiele osób Chorwację kojarzy jako kierunek typowo wakacyjny w szczycie sezony letniego w Europie (czerwiec-sierpień), to wrzesień czy październik w ostatnim czasie, coraz częściej podbijają serca miłośników tego kierunku. Dlaczego?

Temperatura wody jest nadal przyjemna, a pogoda w przeważającej części dni jest wyśmienita (mogą zdążyć się opady czy zachmurzenie, jednak i na to, jest rozwiązanie!)

Na plażach, rivach, w restauracjach czy w Parkach Narodowych jest znacznie mniej ludzi, co pozwala na przyjemniejsze doświadczanie.

W większości miejsc ceny spadają. Mam na myśli nie tylko ceny noclegów, ale również ceny w restauracjach czy parkach. Nawet wynajem łodzi jest tańszy- warto skorzystać.

Pogoda jest o wiele przyjemniejsza i sprzyjająca odpoczynkowi z czworonogami. To zdecydowanie bezpieczniejsze dla Twojego pupila niż skwar w szczycie sezonu.

Ci z was, którzy lubią aktywnie spędzać wypoczynek, mogą liczyć na niesamowite widoki wzdłuż tras rowerowych czy wspinaczkowych a dzięki nieco niższym temperaturom, są w stanie zobaczyć więcej w bezpieczniejszych warunkach.

Nawet wycieczka po starym mieście jest przyjemniejsza, kiedy pot nie płynie po ciele, a Ty nie zastanawiasz się, jak długo jeszcze to potrwa, bo wysoka temperatura nie pozwala na pełne skupienie i doświadczanie.

W tym czasie nadal skorzystasz z wielu atrakcji, które dostępne są w lecie. Wycieczki z przewodnikiem, piknik z Robinsonem na Hvarze, rejs łodzią motorową, zwiedzanie zabytkowych kościołów, muzea, piękne zachody słońca, niesamowity widok na SkyWalk Biokovo (sprawdź dostępność ze względu na pogodę!) czy degustaje na szlakach winnych. To tylko część z możliwości, jakie daje Ci chorwacja jesienią.

Nie byłeś? Koniecznie sprawdź sam. Zakochasz się!

User Review
  Comments Rating 0 (0 reviews)
  Udostępnij

  One Response

  1. Patrycja 06/11/2023

  Leave a Reply

  User Review