5 atrakcji w Chorwacji dla poszukujących adrenaliny! - KokoStay

Reset hasła

Your search results
11/03/2024

5 atrakcji w Chorwacji dla poszukujących adrenaliny!

Zabieram cię w małą podróż po Chorwacji, ale zapomnij o zatłoczonych plażach i przewodnikach turystycznych, które każdy ma. Tym razem będzie inaczej. Mam dla Ciebie coś specjalnego – 5 niesamowitych i trochę szalonych rzeczy, które możesz zrobić w Chorwacji. Coś, co sprawi, że Twoje serce zabije szybciej i zostawi Ci wspomnienia, które będziesz opowiadać latami.

Nurkuj wśród wraków statków

– niech to będzie Twoja własna przygoda w stylu Indiana Jonesa pod wodą. Wyspa Vis, a właściwie morze wokół niej skrywają niesamowite skarby! Wrak bombowca, Wrak parowca „Vassilios” T czy wrak parowca? A to nie wszystko! Uwierz mi na słowo, jeśli lubisz nurkować albo chcesz spróbować, to będzie niesamowite doświadczenie.

Jeśli korzystasz z naszych apartamentów, możesz bez problemu dostać się na wyspę Vis promem lub catamaranem ze Splitu. Bilety na prom najwygodniej kupić online TUTAJ.

Jeśli chcesz doświadczyć tej przygody, koniecznie napisz do NAUTICA.

Przemknij tyrolką nad Kanionem Cetiny

– poczuj wiatr we włosach i adrenalinę, patrząc w dół na zielone przepaście. ZipLine, bo o tym mowa, to atrakcja dla poszukujących adrenaliny- zdecydowanie! Całkowita długość lin wynosi 2100m!

ZipLine znajdziesz w Omiš (malowniczym miasteczku, które swoją drogą MUSISZ zwiedzić!) i przeżyjesz to dzięki zipline-croatia.com

Skocz bungee z Mostu Maslenica

– pokaż, na co Cię stać, i zrób coś szalonego, patrząc prosto w oczy lękom. Jeśli jesteś uzależniony od adrenaliny, to kolejna przygoda, której musisz doświadczyć.

Jeśli chcesz to zrobić, to zgłoś się do nich! Wysokość mostu to 56m, a po nim unosisz się ok 4-5m nad taflą morza. Brzmi ekscytująco?

Zanurkuj po wino!

jeśli jesteś facenm wina a do tego licencjonowanym nurkiem, MUSISZ tam pojechać.

Winiarnia Edivo, bo o niej mowa, to niezwykłe miejsce, nie tylko ze względu na fakt swojej lokalizacji, na wyjątkowo pięknym półwyspie Peljesac, ale również ze względu na swój niecodzienny sposób dojrzewania na dnie morza! Tak, dobrze czytasz. Wino produkowane z rodzimych winogron Plavac Mali, dojrzewa na dnie morza w butelkach i amforach. Winnica oferuje ci degustację oraz możliwość zapoznania się z procesem produkcji, a dla certyfikowanych nurków, możliwość zejścia pod wodę!

www.edivovina.hr

Jak możesz przeczytać na stronie:

„Miłośnikom wina i morza oferujemy wyjątkowe przeżycie związane z odwiedzeniem naszej podwodnej piwnicy w Drače.
Ograniczona liczba  butelek i amfor Navis Mysterium  jest przetrzymywana na głębokości 14 metrów we wraku statku, w pobliżu wybrzeża Drače.”

www.outdoor-dubrovnik.com

Rowerem nad Dubrownikiem

to nie żart. Jeśli nie boisz się wysokości, będąc w okolicach, koniecznie powinieneś spróbować SkyBike czyli przejazdu rowerem po linie, widokiem na całe stare miasto Dubrownika i jego okolice. Nie ważne czy szukasz adrenaliny, czy pięknych wspomnień, ta atrakcja na długo zapadnie ci w pamięci!

W tym wpisie to już wszystkie atrakcje ale to nie znaczy, że wszystkie jakie znajdziesz w Chorwacji!

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na nurkowanie w tajemniczych wrakach, szybki zjazd tyrolką nad przepaściami, skok bungee z mostu czy szaleństwo na rowerze w chmurach, jedno jest pewne – Chorwacja oferuje przygody, które zaspokoją pragnienia nawet najbardziej żądnych wrażeń podróżników.

Pamiętaj, że każda podróż to szansa na odkrycie nowego siebie, na naukę i na doświadczanie świata w sposób, o jakim nie śniłeś. Dlatego nie bój się wyjść poza utarte szlaki i zanurzyć się w nieznane – właśnie tam czekają na Ciebie największe przygody. Chorwacja, ze swoją niesamowitą różnorodnością i pięknem, jest idealnym miejscem, aby rozpocząć taką podróż.

Mam nadzieję, że ten artykuł zainspirował Cię do zaplanowania kolejnej podróży i że Chorwacja znajdzie się na Twojej liście miejsc, które warto odkryć na nowo. Nie zapomnij podzielić się swoimi doświadczeniami i może kto wie, może właśnie Twoje opowieści zainspirują kogoś innego do odkrycia tego pięknego kraju z zupełnie nowej perspektywy.

A jeśli szukasz dobrej bazy wypadowej, aby zaliczyć choć kilka z tych pozycji, koniecznie zobacz, co możemy Ci zaoferować- NASZE APARTAMENTY I DOMY na wynajem!

User Review
    Comments Rating 0 (0 reviews)
    Udostępnij