Winiety na trarasie Polska – Chorwacja. Instrukcja zakupu. - KokoStay

Reset hasła

Your search results
18/12/2023

Winiety na trarasie Polska – Chorwacja. Instrukcja zakupu.

Bez względu na to, którą drogę wybierasz na dojazd do Chorwacji, pamiętaj, aby kupić winiety. Najwygodniejszą opcją jest zakupienie ich online, bez potrzeby zatrzymywania się na stacjach czy innych punktach. Poniżej znajdziesz listę oficjalnych stron państw, przez które prawdopodobnie przejeżdżasz, jadąc do Chorwacji.

Czechy

 • Winiety możesz kupić na oficjalnej stronie: edialnice.cz

Słowacja

 • Winiety możesz kupić na oficjalnej stronie: eznamka.sk

Austria

 • Winiety możesz kupić na oficjalnej stronie: asfinag.at
  UWAGA! Jeżeli potrzebujesz winiety na drogi austriackie, to albo musisz wykupić ją z 18 dniowym wyprzedzeniem, albo musisz podczas zakupu oznaczyć, że kupujesz jako przedsiębiorca, spowoduje to zrzeknięcie się prawa do odstąpienia od umowy a tym samym zwrotu zakupu
  , jednak w tym przypadku winieta dostępna będzie NATYCHMIAST!

Węgry

Słowenia

Chorwacja

W Chorwacji opłaty za autostrady pobierane są na bramkach wjazdowych, więc winiety nie są wymagane. Warto mieć przygotowaną gotówkę lub kartę płatniczą do uiszczenia opłat. Wysokość opłat za poszczególne odcinki możesz sprawdzić tutaj.

Praktyczne wskazówki:

 • Uważaj na krótkie odcinki: Jeśli wybierasz trasę przez Słowację i Węgry, uważaj na wskazówki google maps. Najszybsza proponowana trasa poprowadzi cię przez krótki odcinek drogi przez Słowenię, który wymaga zakupu winiety! ABy go ominąć, polecamy wpisać w nawigację: Brno-Bratysława-Szombathely (Węgry)-Lenti-Letinje (Przejście graniczne Węgiersko-Chorwackie) i dalej do miejscowości docelowej.

  Jeśli masz pytania o drogę, napisz do nas! Chętnie doradzimy.

  User Review
   Comments Rating 0 (0 reviews)
   Udostępnij