Dalmacja Środkowa: Praktyczny Przewodnik Po Transporcie - KokoStay

Reset hasła

Your search results
22/03/2024

Dalmacja Środkowa: Praktyczny Przewodnik Po Transporcie

Dalmacja Środkowa to region, w którym spotykają się niezwykłe widoki, bogata historia oraz niezliczone atrakcje turystyczne. Podróżując po tych malowniczych terenach, ważne jest, abyś był dobrze zorganizowany, zwłaszcza jeśli chcesz zwiedzić wiele miejsc w krótkim czasie. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci poruszać się po Dalmacji Środkowej zarówno komunikacją miejską, jak i korzystając z usług wypożyczalni samochodów, skuterów czy promów lub łodzi. Poznaj najlepsze sposoby na eksplorację tego fascynującego regionu, począwszy od autobusów i pociągów, a skończywszy na samodzielnych podróżach samochodem. Gotowy na przygodę? To zaczynajmy!

Jakie masz opcje?

Autobusy

Autobusy publiczne: Sieć autobusowa w regionie jest dobrze rozwinięta. Rozkłady jazdy są dostępne online oraz w lokalnych dworcach autobusowych.
Split – jeśli chcesz skorzystać z komunikacji miejscej w tej okolicy, najsprawniej będzie jeśli ściągniesz aplikację na swój telefon. Pozwoli ci ona sprawdzać rozkłady, połączenia, przystanki ale również ZAOSZCZĘDZISZ dzięki niej na biletach!
Wejdź na stronę Promet-Split lub pobierz aplikację na telefon.
Możesz śledzić autobusy również w podglądzie na żywo. Sieć połączeń tego przewoźnika jest naprawdę duża i dojedziesz do praktycznie wszystkich ciekawszych miejsc w okolicy.

Rozkład jazdy w innych większych miastach:

ZADAR – https://liburnija-zadar.hr/en/city-transport/

SZYBENIK – https://www.gradski-parking.hr/…/javni-gradski…/86.html

DUBROWNIK – https://www.libertasdubrovnik.hr/…/tim…/1/city-timetable

RIJEKA – https://www.autotrolej.hr/en/

PULA – https://www.pulapromet.hr/en

ZAGRZEB – https://www.zet.hr/en

Uwaga! Jeśli przylecisz samolotem na lotnisko Split, autobusem lini 37 z przystanków przed samym lotniskiem, wygodnie dostaniesz się do Splitu i Trogiru. Jeśli potrzebujesz dostać się na Čiovo, możesz pojechać tą samą linią na dworzec autobusowy w Trogirze (kolodvor) i przejść piechotą, jeśli twój cel jest blisko lub np. w stronę Slatine/Arbanija/Mastrinka pojechać autobusem linii 42 TROGIR-SLATINE
Jeśli potrzebujesz jechać w kierunku Okrug Donji, wsiądź do Linii 44.

Autobusy niepubliczne: najłatwiej sprawdzić na stronie GetByBus. Znajdziesz tam połączenia praktycznie w każdym kierunku, jaki potrzebujesz.

Pociąg

Pociągi: Chociaż sieć kolejowa w Dalmacji Środkowej nie jest tak gęsta jak w niektórych innych regionach, to podróż pociągiem może być wygodną opcją przemieszczania się między większymi miastami. Rozkład jazdy znajdziesz tutaj. Od razu jednak wspomnę, że podróż pociągiem w Chorwacji, to nie jest przyjemność. Przyładowo trasa ze Splitu do Zagrzebia trwa ok 8godzin. Połączenia do Šibenika trwają od 1,5 godziny do nawet 9 godzin!

Promy

Promy: Dalmacja Środkowa obejmuje także wyspy, m.in. Hvar, Brač czy Korčula, do których można dotrzeć za pomocą regularnych połączeń promowych z głównymi portami, takimi jak Split.
Największa i oficjalna linia poromów Jadrolinija oferuje bardzo szeroki wachlarz kierunków, od najbliższych wysp po przeprawę do Włoch. Bilety wygodnie kupisz przez internet, na stronie przewoźnika. W szczycie sezonu prom jest częstym wyborem, więc nie zostawiaj kupna biletów na ostatnią chwilę.

Lokalizacja portu w Splicie: 43.50518672914948, 16.441874391192613

Podróżowanie po Dalmacji Środkowej może być nie tylko wygodne, ale także niezwykle ekscytujące i satysfakcjonujące. Bez względu na to, jakim środkiem komunikacji będziesz się poruszać, pamiętaj o elastyczności i otwartości na nowe doświadczenia. Dalmacja Środkowa kryje wiele niespodzianek, które czekają na odkrycie, więc wykorzystaj każdą możliwość podróży, aby poznać jej uroki i tajemnice. Bezpiecznej i udanej podróży życzę!

User Review
    Comments Rating 0 (0 reviews)
    Udostępnij