Najpiękniejsze plaże w Chorwacji. TOP 10! - KokoStay

Reset hasła

Your search results
11/12/2023

Najpiękniejsze plaże w Chorwacji. TOP 10!

Chorwacja, z jej malowniczymi wybrzeżami i krystalicznie czystymi wodami Adriatyku, jest domem dla niektórych z najbardziej spektakularnych plaż w Europie. W naszym artykule pokażemy Ci najpiękniejsze plaże, od ukrytych zatoczek po rozległe, piaszczyste wybrzeża. Każda z nich oferuje niepowtarzalne doznania, idealne zarówno dla poszukiwaczy przygód, jak i tych, którzy pragną spokoju i relaksu. Poznaj z nami te rajskie zakątki i odkryj, które z nich najlepiej spełnią Twoje marzenia o idealnym wypoczynku nad morzem.
*Kolejność przypadkowa, bo wszystkie są cudowne!

Zdjęcie autorstwa: @domagojsever
foto: @domagojsever, Plaża Stiniva

Plaża Stiniva (Wyspa Vis): Ta ukryta plaża, otoczona wysokimi klifami, jest prawdziwym klejnotem Adriatyku. Stiniva oferuje niesamowite widoki i krystalicznie czystą wodę. Wskazówka dojazdu? Prom z Splitu do miasta Vis na wyspie Vis, a następnie, jeśli jesteś samochodem, możesz dojechać w około 20min. Pieszo, choć to dla wytrwałych-9,5km lub przepłynąć wynajętą łodzią. Nie jest to łatwe, jednak WARTO!

Plaża Banje (Dubrownik): Jedna z najbardziej znanych plaż w Chorwacji, Banje, położona jest w sercu Dubrownika i oferuje niesamowite widoki na starożytne miasto. Przez jednych lubiana, przez innych nie, jednak nie można odmówić jej uroku swojej lokalizacjienie!

autor: @ljetoincroatia, Plaża Banja

Plaża Sv. Ivan (Wyspa Cres): położona przy malowniczej wiosce Lubenice, zachwyca swoją odosobnieniem i spektakularnymi widokami na błękitne wody Adriatyku. Znalazłam się ona w 40 najpiękniejszych plaż świata wg. niemieckiego magazynu Bild. Na plaże najłatwiej dostać się drogą morską, zaś z miasteczka Lubenice można zejść, jednak prowadzi do niej 400m, stroma ścieżka. Pamiętaj, że na tej plaży nie ma dodatkowej infrastruktury, więc decydując się na wycieczkę, zabierz wystarczające zaopatrzenie.

Plaża Sakarun (Wyspa Dugi Otok): Jest chyba jedną z bardziej popularnych plaż Chorwacji, zwana również Caraibami Adratyku. Ta piękna, plaża swoją popularnością cieszy się dzięki połączeniu piasku (co nie jest częste w Chorwacji!) z błękitem Adriatyku! Robi wrażenie. Na wyspę Dugi Otok możesz dostać się Promem z Zadaru, następnie z portu w Božava transportem miejskim lub taksówką (pieszo również dojdziesz, ale w letnie upały, nie polecamy ;))

Plaża Pasjača (Konavle): to chyba najbardziej instagramowa plaża w Chorwacji. Niejednokrotnie wymieniana wśród najlepszych plaż w Europie a standardowo w czołówce Chorwackich plaż. Dostać możesz się do niej jedynie stromą ścieżką i schodami, które już same w sobie gwarantują niesamowite doznania!

Plaża Lovrečina na wyspie Brač: Ta piaszczysta plaża jest znana z archeologicznych znalezisk i pięknych, zielonych okolic. Na miejsce dojedziesz samochodem i pozostawisz go na okolicznym parkingu. Znajdziesz tam również kilka dodatkowych atrakcji, jeśli szukasz czegoś poza lazurową wodą oraz plażą.

Plaża Bili Žal (Wyspa Dugi Otok): Bili Žal jest doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają ciszy i spokoju na pięknej, kamienistej plaży. Zlokalizowana jest w niezamieszkałej części wyspy, jednak bez problemu dojedziesz do niej asfaltową, dobrze oznakowaną drogą.

@dub.rovnikphotography, Plaža Šunj

Plaża Sunj (Wyspa Lopud): z łagodnym zejściem do wody i piaszczystym dnem, jest idealna dla rodzin i osób ceniących sobie łatwy dostęp do Adriatyku. Z miejscowości Lopud, gdzie dopływa prom, na plaże możesz dostać się pieszo (ok. 30min drogi) ale również melexami.

Plaża Proizd (Wyspa Korčula): Proizd, znana z krystalicznej, czystej wody i spokojnych zatoczek, jest idealna dla miłośników snorkelingu i nurkowania. Na wyspę wygodnie dostaniesz się taksówką wodną z Vela Luki na wyspie Korčula.

Plaża Nugal (Makarska): Otoczona klifami i lasem, Nugal oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale też spokojną atmosferę. Dojście do plaży nie należy do najłatwiejszych, ale trasa oraz widoki wynagradzają wszystko, ponieważ praktycznie całą drogę można przejść przez piękny Park Osejava.

Podróżując po Chorwacji w poszukiwaniu idealnych plaż, warto pamiętać, że to, co właśnie odkryliśmy, to tylko niewielka część tego, co ten malowniczy kraj ma do zaoferowania. Każda z tych 10 plaż jest wyjątkowa i oferuje coś innego, ale Chorwacja jest pełna innych, równie zachwycających zakątków nad morzem. Od zatok ukrytych wśród skalistych klifów, przez malownicze piaszczyste wybrzeża, aż po tętniące życiem miejskie plaże – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Nie zapomnij więc, podróżując po Chorwacji, zboczyć czasem z utartego szlaku. Odkrywaj, eksploruj i poznawaj nowe miejsca. Kto wie, być może Twoja idealna plaża jeszcze na Ciebie czeka, ukryta gdzieś wśród adriatyckich pereł. Chorwacja jest pełna niespodzianek i niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem spokojnego wypoczynku, czy poszukiwaczem przygód, z pewnością znajdziesz tu coś, co zachwyci Cię i sprawi, że będziesz chciał wracać tu jeszcze nie raz.


Chorwacja czeka, aby odkryć jej piękno – każda plaża, każda zatoka ma swoją własną, niepowtarzalną historię. Zabierz więc ze sobą dobrą energię i otwartość na nowe doświadczenia, a Twoja chorwacka przygoda na pewno stanie się niezapomniana.

User Review
    Comments Rating 0 (0 reviews)
    Udostępnij