Winiety ONLINE. Trasa do Chorwacji. - KokoStay

Reset hasła

Your search results
18/12/2023

Winiety ONLINE. Trasa do Chorwacji.

Bez względu na to, którą drogę wybierasz na dojazd do Chorwacji, pamiętaj aby kupić winiety.

Najwygodniejszą opcją według nas jest zakupienie ich online, bez potrzeby zatrzymywania się na stacjach czy innych punktach.

Zmieszczamy ci listę OFICJALNYCH stron Państw, przez które prawodpodobnie przjeżdżasz jadąć do Chorwacji. Wybierz te, które odpowiadają wybranej przez Ciebie trasie.

UWAGA! Częstym problemem gości z Polski jadących Trasą Polska-Czechy- Słowacja-Węgry- Chorwacja jest przejazd krótkim odcinkiem drogi przez SŁOWENIĘ! Tak prowadzi np. mapa google najszybszą trasą.

Polecamy wtedy wpisać w nawigację:

Brno- Bratysława- Szombathely (Węgry)- Lenti- Letinja (Przejście graniczne Węgiersko-Chorwackie) i dalej na miejscowość docelową 🙂

Chodzi konkretnie o ten odcinek:

  • Klikając w nazwę państwa, otworzy się sklep z winietami danego kraju.
  • Czechy 
  • Austria
    UWAGA! Jeżeli potrzebujesz winiety na drogi austriackie, to albo musisz wykupić ją z 18 dniowym wyprzedzeniem, albo musisz podczas zakupu oznaczyć, że kupujesz jako przedsiębiorca, spowoduje to zrzeknięcie się prawa do odstąpienia od umowy a tym samym zwrotu zakupu, jednak w tym przypadku winieta dostępna będzie NATYCHMIAST!
  • Węgry
  • Słowenia – Wszystkie rodzaje e-winiet można nabyć z wyprzedzeniem, tzn. określając późniejszą datę rozpoczęcia okresu ważności. Oznacza to, że termin rozpoczęcia okresu ważności e-winiety może nastąpić do 30 dni po zakupie (wliczając dzień zakupu).
  • Chorwacja: nie obowiązują tutaj winiety, a obowiązkowe opłaty za autostrady w punktach poboru opłat (bramki na autostradach! Płatność gotówką, kartą, zbliżeniowo, telefonem)

Jeśli masz pytania o drogę, napisz do nas! Chętnie doradzimy.

Kategoria: Poradniki
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.