Mniej popularne, choć niezwykłe miejsca w Dalmacji - KokoStay

Reset hasła

Your search results
29/11/2023

Mniej popularne, choć niezwykłe miejsca w Dalmacji

Przywitaj się z Dalmacją poza utartymi szlakami! Oto podróż przez niezwykłe miejsca tej magicznej krainy. Rozpal zmysły w ukrytych jaskiniach, zanurz się w błękitnym jeziorze oraz odkryj zapomniane winnice. Dalmacja ukazuje swój niezwykły wymiar, kusząc unikalnymi miejscami i niebanalnymi atrakcjami. Gotowy na przygodę poza przewodnikowymi trasami? 🌍✨ 

Nasza propozycja niezwykłych miejsc wartych odwiedzenia🤩 Daj znać, czy zachwycą cię tak jak nas!

Jaskinia Modrič (Modrič cave)

Odwiedź tajemniczą Jaskinię, gdzie stalaktyty i stalagmity tworzą wspaniałą podziemną scenerię. To unikalne doświadczenie dla miłośników przyrody i geologii, które z pewnością pozostawi trwałe wrażenie!

Narodowy Park Paklenica

Przemierz niebo w Paklenica Dark Sky Park, gdzie intensywnie ciemne noce oferują spektakularny widok na gwiazdy. To raj dla miłośników astronomii, gdzie można podziwiać niebo bez zakłóceń świetlnych. W ciągu dnia ciesz się niesamowitymi widokami podczas spacerów, wspinaczki skalnej. Możesz również zajrzeć do kolejnych podziemi, m.in.
• Jama Vodarica (300 m)
* Špilja u Zubu Buljme (250 m)
* Manita peć (175 m)
* Špilja Lucinka (132 m)

Solaris Beach pod Šibenikiem 

Kompleks kilku plaż rozciągający się na kilkukilometrowym pasie nabrzeża, gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie. Bogata infrastruktura, różnorodność pozwoli na komfortowy wypoczynek cały dzień. Polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi.

Zamek Klis w Nowej Roli, dla fanów kultowego filmu „Gra o tron”.

Przeniknij tajemnicze kulisy historii, odkrywając Zamek Klis, który wcielił się w ,,rolę Meereen” w serialu. To miejsce łączy fascynującą historię z popkulturowym magnetyzmem.

Winnice Imotski

Zapoznaj się z sekretem dalmackiego wina w urokliwych Winnicach Imotski. Ta etnoturystyczna perła oferuje nie tylko wyśmienite trunki, lecz także malownicze krajobrazy i niezapomniane degustacje.

Będąc w Imotski, koniecznie zobacz jeszcze to:

Błękitne Jezioro (Modro Jezero) i Czerwone jezioro (Crveno jezero):
Zanurz się w magicznym Błękitnym Jeziorze, gdzie intensywnie niebieska woda i otaczająca przyroda tworzą malowniczy pejzaż. To idealne miejsce na relaks i odkrywanie tajemnic natury. Zejście do jeziora nie należy do najłatwiejszych, ale warto to zrobić, piękne widoki i natura wynagradzają trud. W Modro Jezero można się kąpać, więc warto zabrać coś do plażowania.
1,5km dalej znajdziesz drugie, równie piękne Jezioro Czerwone (nie ma możliwości zejścia do tafli wody), którego widok z góry zapiera dech w piersi, choć sama nazwa jest dość myląca 😉
Będąc w Imotski, dla fanów wina polecamy odwiedzić winnice Vina Đuzel.https://vinaduzel.com/

CIEKAWOSTKA!
Kilka lat temu Modro Jezero wyschło, a na jego dnie rozegrano mecz piłki nożnej Vilenjaci – Vukodlaci.

Komiža na wyspie Vis

To urokliwe miasteczko na wyspie, zachwyci cię swoim urokiem, pięknymi widokami i bajecznymi plażami. Od wieków pielęgnowany jest tam tradycja rybacka. Rozsmakujesz się tutaj nie tylko komiška pogača, smażonymi sardynkami czy lokalnymi winami, ale także w prawdziwej dalmatyńskiej gościnności. Warto wspomnieć, będąc na wyspie Vis, szczególnie dla fanów filmu Mamma Mia 2, że to właśnie tam kręcono jego ujęcia. Jeśli pamiętasz moment, gdzie do piosenki Abby tańczyło 300 osób, to właśnie w pobliżu Kamiža znajdziesz plażę Barjaci.

Wodospady Roski Slap

Mniej znane, Ale Wciąż Zachwycające. Wyrusz na mniej znane wodospady Roski Slap, ukryte w Parku Narodowym Krka. Te malownicze wodospady oferują niezapomniane wrażenia bez konieczności rywalizacji o miejsce na zdjęciach.

Wyspa Krapanj – Oaza Spokoju

Zanurz się w spokojnej atmosferze Wyspy Krapanj, ukrytej perły na Adriatyku. To jedna z najmniejszych zamieszkałych wysp w Chorwacji, oferująca urokliwe plaże, tradycyjne rybackie wioski i spokój, który ciężko znaleźć w szczycie sezonu. Wyspa słynie z produkcji gąbek i nurkowania.

Park przyrody Vranske Jezero

Przepiękne miejsce między Zadarem a Sibenikiem, posiada największe jezioro w kraju. Spotkasz tam nie tylko zagrożone wyginięciem gatunki ptaków. Możesz spacerować kładkami nad taflą jeziora. Niesamowitość tego miejsca stanowi różnorodność, jakiej możesz doświadczyć, na stosunkowo niewielkim obszarze. To również raj dla wędkarzy oraz rowerzystów!

To tylko namiastka tego, co warto zobaczyć, ale są to równie niezwykłe miejsca, poza utartymi ścieżkami o których najczęściej przeczytasz. Jakie jest Twoje niezwykłe miejsce w Dalmacji?

W innych naszych wpisach znajdziesz kolejne miejsca, które warto zobaczyć! Sprawdź tutaj.

User Review
    Comments Rating 0 (0 reviews)
    Kategoria: Wakacje
    Udostępnij