Jakie pamiątki przywieźć z wakacji? cz.2 - KokoStay

Reset hasła

Your search results
24/02/2024

Jakie pamiątki przywieźć z wakacji? cz.2

Ostatnio przedstawiliśmy Wam kilka pomysłów na ciekawe pamiątki, które możesz kupić w Chorwacji. Dzisiaj pokażemy Wam kolejne inspiracje, tym razem… od kuchni! Dosłownie i w przenośni, ponieważ przygotowaliśmy dla Was chorwackie przysmaki, które zaspokoją podniebienie każdego smakosza! Oto kilka charakterystycznych przysmaków, które warto rozważyć:            

Istrijskie lasy są znane z obfitości trufli. Trufle czarne i białe są cenione za intensywny smak i aromat. Możesz kupić trufle lub produkty z truflami, takie jak oleje czy musy jako pamiątkę smakową. Więcej o truflach pisaliśmy tutaj

Liker Maraschino– to znany na całym świecie likier pochodzący z miasta Zadar. Jest produkowany ze specyficznego rodzaju wiśni maraschino. To słodki napój, który może być spożywany na zimno lub używany do przygotowywania koktajli. 

Chorwacja słynie z doskonałej jakości pršut. To produkt, który cieszy się ogromną popularnością wśród przyjezdnych z zagranicy. Oprócz tego idealnym wyborem będzie także kulen, przysmak ze Slavonii. Wybierając się do Chorwacji możesz zakupić świeży pršut i kulen jako wspaniałe pamiątki. Co więcej, świetnym pomysłem będą również wszelkiego rodzaju sery! Paski sir, Istarski sir, Škripavac i wiele innych w różnych wariantach smakowych- z ziołami czy z dodatkiem lawendy i tym podobne. 

Czekolada z oliwą z oliwek- To nietypowe połączenie smaków, ale w Chorwacji jest naprawdę popularne. Czekolada z dodatkiem oliwy z oliwek nadaje deserowi unikalny smak i gładką teksturę. Do tego wszelkiego rodzaju chorwackie słodycze zawsze będą wspaniałą pamiątką. 

Oprócz tego ciekawym wyborem będzie dżem figowy.  To smaczna i aromatyczna przekąska, która może być świetnym dodatkiem do śniadania, deseru czy serów. Zachwyca nie tylko smakiem, ale również intensywnym aromatem fig. To świetna alternatywa dla tradycyjnych dżemów i doskonała pamiątka. 

Bardziej unikatowym pomysłem będzie licitarsko srce czyli produkt najbardziej zbliżony do naszych pierników. Co jest jednak w nim takiego wyjątkowego? Licitar wytwarzany jest w kształcie serca, a do tego bogato zdobiony. Zachwyca nie tylko swoim estetycznym wyglądem, ale także przenosi bogatą historię i tradycję, będąc jednym z cennych elementów chorwackiego dziedzictwa kulturowego. 

Nie mogliśmy również zapomnieć o Cedevicie. Jest to popularny napój witaminowy, zawierający mieszankę witamin, minerałów i elektrolitów. Jest dostępna w proszku, a klienci samodzielnie rozpuszczają go w wodzie, tworząc orzeźwiający napój witaminowy. Cedevita to obowiązkowy produkt w każdym chorwackim domu! Równie dobrą pamiątką będzie Vegeta, której wynalazcami są Chorwaci. Tego produktu raczej nie trzeba nikomu przedstawiać! 

Ponadto Chorwacja słynie z wysokiej jakości miodu, a miód lawendowy to jedna z wyjątkowych i aromatycznych odmian pochodzących z tego kraju. Chociaż nie jest produkowany masowo, to jednak ma swoje miejsce w bogatej tradycji pszczelarstwa. Jest to idealny dodatek do herbaty, jogurtów, a także doskonały składnik różnych potraw i deserów. Miody jako pamiątki sprawdzą się fantastycznie!

Oczywiście polecamy Wam również zaopatrzyć się w zapas dobrej, domowej chorwackiej oliwy oraz rakiji. Taka pamiątka to zawsze strzał w 10! Podczas podróży do Chorwacji warto eksperymentować z lokalnymi smakami i odkrywać unikalne produkty regionalne. Niezapomniane doznania kulinarne z pewnością będą wspaniałą pamiątką i pozwolą cieszyć się waszymi wakacjami nawet po powrocie do domu. Jeśli jesteście ciekawi jakie jeszcze pamiątki można kupić w Chorwacji, serdecznie zapraszamy Was tutaj.

User Review
    Comments Rating 0 (0 reviews)
    Udostępnij