Croatian trail- szlak długodystansowy w Chorwacji! - KokoStay

Reset hasła

Your search results
29/02/2024

Croatian trail- szlak długodystansowy w Chorwacji!

Croatian trail to wyjątkowy szlak długodystansowy w Chorwacji. Szlak zachęca ludzi do aktywnego trybu życia i wyjścia ze swojej strefy komfortu w celu poszerzenia doświadczeń. Croatian trail oferuje odpoczynek i możliwość cieszenia się życiem na łonie natury. 

Chorwacki Szlak Długodystansowy powstał w 2017 roku, po tym jak pierwszy Chorwat przeszedł szlakiem Pacific Crest Trail. Niedługo potem zdecydowano się założyć w Chorwacji Stowarzyszenie Szlaku Długodystansowego. Ukończenie trasy zajęło dwa lata, a w następne pół roku zebranie wszystkich informacji. 

Ten przepiękny widokowy szlak Croatian trail liczy sobie aż 2109 kilometrów! Dla osób, które chcą poczuć kontakt z naturą to świetne rozwiązanie, ponieważ szlak unika dróg asfaltowych. Przechodząc szlak od początku (Ilok) do końca (Prevlaka) zaliczycie wszystkie 4 najbardziej wysunięte punkty kraju- na wschód, zachód, północ i południe. 

Szczegółowych informacji o długościach poszczególnych odcinków, możliwościach noclegowych czy wskazówkach, możecie szukać w internecie m.in. pod hasłem CLDT (skrót od Croatian Long Distance Trail). Zastanawiacie się też pewnie ile czasu zajmuje przejście całego Croatian trail. Zwyczaj jest to około 100 dni, wtedy dzienny dystans wynosi mniej więcej 21 kilometrów. Oczywiście można również wybrać konkretny odcinek szlaku i przejść tylko jego część. 

Jeśli zainteresował Was temat takiej wędrówki, bardzo polecamy odwiedzenie tej strony po więcej informacji! Zapraszamy również do innych naszych wpisów poświęconych chorwackiej naturze!

User Review
    Comments Rating 0 (0 reviews)
    Kategoria: Atrakcje
    Udostępnij